fbpx

Otomatik Kapı

Fotoselli Otomatik kapı;

Fotoselli kapı ismini kapının üst bölümünde bulunan fotosel sisteminden almaktadır. Genellikle otomatik kapı olarak da bilinir. Günümüzde Fotoselli Kapı Sistemleri hemen hemen her binaya uyacak şekilde üretilmektedir. Fotoselli Kapıların açılması için normal kapılarda olduğu gibi fiziksel bir temasa ihtiyaç duymamaktadır.

Otomatik kapı geçiş alanına girer girmez hassas sensörüyle sizi algılar ve otomatik olarak kendiliğinden açılır. Fotosel Algılama Sistemi, ışığa karşı duyarlı dirençlerden oluşan özel bir sistemdir. Dirençler ışık hareketini insan gözüne benzeyen bir yöntemle algılama yeteneğine sahiptir.

Harekete duyarlı sensörler sayesinde kapıya yaklaştığınızda kapı otomatik açılır belirlenen sürede tekrar kapanır, aradaki emniyet sensörleri sayesinde çarpmaları engeller.

Parmak izi,  şifreli giriş, uzaktan kumanda , kartlı geçiş gibi sistemler uygulanabilir.

Fotoselli kapılar insan yoğunluğunun fazla olduğu market, hastane , hava alanı , alış veriş merkezi gibi yerlerde tercih edilmektedir.

Geçiş alanının genişliğine göre tek kanat veya çift kanat olarak çalışır, alüminyum çerçeve içinde darbelere dayanıklı lamine cam kullanılır.Dekoratif amaçlı istenirse çerçevesiz tamperli cam olarak da kanat uygulanır.

Otomatik Kapı Fiyatlarını etkileyen en önemli etken malzeme kalitesidir.

Fotoselli kapı

Fotoselli Otomatik Cam Kapı

Detay »

90 Derece Açılır Otomatik Cam Kapı

Detay »