fbpx

Endüstriyel Seksiyonel Kapı

Endüstriyel Seksiyonel kapı; Fabrika, depo ve otopark girişleri için tasarlanmıştır.  Seksiyonel kapı aynı zamanda malzeme ve araç giriş çıkış noktalarında kullanılmaktadır.

Çelik poliüretan dolgulu sandviç panellerden üretilen seksiyonel kapılarımız en üst düzeyde güvenlik ve enerji tasarrufu sağlar. Şeffaf pleksiglas kullanılarak da imal edilebilen seksiyonel kapılar sağlamış oldukları transparanlık sayesinde showroom ve servis girişlerinde tercih edilmektedirler.

Tavana doğru kayarak açılması iç mekanlarda kullanım alanlarının daha verimli değerlendirilmesini sağlamakta ve kapı açıklığının daha net kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

Seksiyonel kapı, tavan yüksekliği ile kapı üst kotu arasındaki boşluğun en uygun kullanılmasıyla, yan raylar içerisinde kayarak çalışır. Kapı bu boşluğun mesafesine uygun olarak değişik şekillerde monte edilebilir. (standart, düşük, yüksek ve giyotin yataklama seçenekleriyle uygulanabilir.)

 

Endüstriyel Seksiyonel Kapı Detayı

Seksiyonel kapıların motor sistemleri, uzaktan kumanda ile kumanda edilebilmesinin yanı sıra anahtar kontrol ünitesi yardımıyla da kontrol edilebilmektedir.

Araç ve yaya trafiğinde etkin rol oynayan seksiyonel kapılar standart butonlu, zincirli manuel çekme tip ya da uzaktan kumandalı olarak uygulanabilir.

Seksiyonel endüstriyel kapı sistemleri yandan direk milden kavramalı motor sistemiyle veya aynı şekilde işlem gören caraskallı zincir sistemiyle çalışmaktadır.

 

Fabrika, depo gibi tüm endüstriyel yapılar için motorlu veya manuel kullanımla ideal bir sistemdir.

Seksiyonel Kapılarda yay kopmalarına ve halat atmalarına karşı güvenlik sistemi bulunur.

Panellerde ve raylarda, parmak sıkıştırmasını engelleyen özel detaylar mevcuttur.

Endüstriyel Seksiyonel kapı sistemleri, birlikte uygulandığı seviye ayarlı rampalar ve kamyon kasası sıkıştırıcı yükleme körükleri ile, işletmelerde sorunsuz ve güvenli biçimde yükleme boşaltma yapılmasını sağlar.

Seksiyonel endüstriyel kapı panelleri, kapının boyutu ve yataklama şekline göre değişen tipte tamburlara çelik halatların sarılmasıyla çekilir. Herhangi bir şekilde halatların kopması ya da yayların kırılması veya zarar görmesi halinde halat kopma emniyet sistemi ve yay kırma emniyet güvenlik sistemi sayesinde kapının düşmesi engellenir.

Seksiyonel Kapı Panel Detayı

Kapıyı oluşturan 615 veya 495 mm`lik paneller, birbirine panel rengi elektrostatik boyalı çelik, alüminyum veya paslanmaz çelik menteşeler ile bağlanır.

42 mm kalınlığındaki ve 0.78 W/m2K termal katsayılı paneller, arası 40 kg/m3 yoğunluğu poliüretan köpük ile doldurulmuş, iki adet çelik, alüminyum veya paslanmaz çelik levhadan oluşmuştur.

Panel içinde rüzgar dayanımını arttıran güçlü çelik levhalar vardır. Panellerimizin rüzgar mukavemeti 80 km/saat ’tir.

EPDM contalar sayesinde, yanlarda, alta ve üstte, yağmura ve rüzgara karşı yüksek yalıtım sağlanır.

Seksiyonel kapı sistemleri standart beyaz renkte (iç-dış taraf RAL 9002)  olan paneller bina dış cephesine uygun olarak farklı RAL renklerinde de  uygulanabilir.

 Seksiyonel endüstriyel kapı panellerinin ön ve arka yüzeyindeki sac levhalar birbirine dört katlı olarak sağlamca birleşmektedir. Kapı panellerinde aydınlatma amaçlı, istenilen sıralarda çift cidarlı akrilik camdan oluşan pencereler açılabilir.

 Seksiyonel Kapı Servis Kapısı

Seksiyonel kapı genişliği fazla olan kapılarda yaya trafiğini düzenlemek için kapının bir bölümü sabit panellerle bölünebilir. Bu sabit panellerin içine personel geçiş kapısı konabilir. Genişliğin fazla olmadığı durumlarda ise kapının hareketli panelleri üzerine personel geçiş kapısı açılabilir. Bu alternatifte endüstriyel kapı ve personel kapısı bir bütün olarak açılır ve kapanır. Servis kapısı açık olduğu durumlarda motor kesinlikle aktif duruma geçmez ve kapınızın sıkışmasını engeller.

Endüstriyel seksiyonel fabrika kapıları içerisini göstermeyen endüstriyel panellerin yanı sıra alüminyum profillerden ve pleksiglass camdan imal edilerek gerek dış cepheye uyumluluğu gerekse vitrin görünümü ile dikkat çeken TAM GÖRÜŞ SAĞLAYAN CAMLI SEKSİYONEL KAPILARIMIZ da mevcuttur.

Seksiyonel Kapı Servisi

seksiyonel kapı servisi ile ilgili uzman ekibimizden destek almak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Seksiyonel Kapı Özellikleri

Halat kopma emniyet sistemi

Yay setinin çift yaydan oluşması

Yaylı tamponlar

2” galvanizli çelik ray seti

Alüminyum üst sızdırmazlık profili

Alüminyum alt destek profili

EPDM alt sızdırmazlık contası

EPDM üst sızdırmazlık contası

Kama kanallı içi boş mil

Kama kanallı içi dolu mil

6000 mm’den geniş kapılar için 65 mm omega rüzgâr destek sacı kullanılır

Kapı Kulpu

Arka bağlantı C profili

Alt sızdırmazlık contası

Yan sızdırmazlık contası

5500 mm’den sonra çift yan menteşe ve uzun teker kullanılır

 

Seksiyonel Kapı Avantajları

Montajı Kolaydır,

Isı ve Ses Yalıtımı yüksektir,

Gürültüsüz çalışır,

Az bir güç sarf ederek açılır ve kapanır,

Kapının açılması yer kaybı sağlamaz,

Binanı yapısına uygun çalışma olanağı sağlar,

Kapının net açılımı tamamen kullanılır,

Aksam ve parçaları kolay değişir,

Pencere sistemleri açılarak çalışma ortamı aydınlatılır,

Panel kapıya ,servis kapısı takılarak personel giriş çıkışı sağlanır.